Bohaterowie Niepodległości – w 100-lecie Jej odzyskania

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na uroczystości:Bohaterowie Niepodległości–w 100-lecie Jej odzyskania, które odbędą się 09-11.2018r. o godzinie 12:00 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61.

W programie:
1.Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej na Placu Kościuszki
2.Otwarcie uroczystości – Hanna Długoszewska-Nadratowska-Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.
3.Słowo o wystawie Bohaterowie Niepodległości – 100-lecie Jej odzyskania –dr Bogumiła Umińska.
4.Promocja książki Prezydentowi Prof.Ignacemu Mościckiemu-w 150.rocznicę urodzin –dr Bogumiła Umińska.
5.Koncert patriotyczny: A imię Jej–Niepodległa – w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie pod kierunkiem historyków Wioletty i Andrzeja Kamińskich.