Category Archives: Archiwum

Akademia Niepodległości

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie serdecznie zapraszają 11.10.2018r. o godzinie 17:00 do Budynku ekspozycyjnego przy ul.Warszawskiej 61, na wykład dr. hab. Piotra Szlanty pt: „Korpusy Polskie w Rosji i Błękitna Armia Hallera”.

Spotkania zorganizowane są przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Narodowy Patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Ciechanowską Akademię Niepodległości patronatem objęło radio KRDP.

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny w dniach 5-7 października 2018r.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przystąpiło po raz kolejny do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej  przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Zwiedzanie wystaw za „pół ceny”odbędzie się w dniach 5-7 października 2018r. Zapraszamy!

Oferta Pracy- PRZEWODNIK MUZEALNY

Oferta pracy

PRZEWODNIK MUZEALNY

(umowa na czas określony)

X ZAJAZD SZLACHECKI W GOŁOTCZYŹNIE

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do zespołu parkowo-dworkowego z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na widowisko plenerowe pn. Zajazd Szlachecki. Impreza odbędzie się 29 września 2018r. w godz. 13.00 – 18.00.

Dla wszystkich zainteresowanych imprezą, a niezmotoryzowanych mamy dobrą wiadomość: dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Ciechanów i Zakładowi Komunikacji Miejskiej, z Ciechanowa będzie kursował bezpłatny autobus. Szczegóły poniżej.

Wystawa czasowa-Staropolskie obyczaje.Szlachta doby Rzeczypospolitej.

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na otwarcie wystawy pt: „Staropolskie obyczaje. Szlachta doby Rzeczypospolitej” w dniu  21 września (piątek)  2018r.  o godz. 17.00, do Budynku ekspozycyjnego Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Wystawa czasowa-Stulecie prasy polskiej 1918 – 2018 

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie zapraszają na  otwarcie wystawy pt: Stulecie prasy polskiej 1918 – 2018 ze zbiorów Pana Janusza Czopika w dniu 18 września (wtorek)  2018r. o godz. 1330.

XIV SPOTKANIA Z HISTORIĄ – za nami

W sobotę, 8 września na zamkowym dziedzińcu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbyły się XIV Spotkania z historią. To największe w Ciechanowie wydarzenie historyczno-edukacyjno-widowiskowe, organizowane we współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów.

Tegoroczne Spotkania z historią  odbyły się pod hasłem: Mazowsze w cieniu krzyżackiego płaszcza.

Kampania 60+Kultura – weekend dla Seniorów

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza na kolejną edycję weekendu Seniora z Kulturą. Akcja przypada w pierwszy weekend jesieni (29 i 30  września 2018r). Wstęp bezpłatny

XIV Spotkania z historią – 8.09.2018r. – Zamek Książąt Mazowieckich

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów ma przyjemność już po raz XIV zaprosić Państwa na największą imprezę historyczno – edukacyjno – widowiskową w naszym mieście, czyli na SPOTKANIA Z HISTORIĄ, które odbędą się  8.09.2018r. na dziedzińcu ciechanowskiego zamku.