Category Archives: Archiwum

Warsztaty związane z plastyką obrzędową okresu wielkanocnego

Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. Właśnie w takiej  atmosferze minęły  warsztaty wielkanocne dla dzieci, przygotowane przez  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i oddział  Muzeum w Gołotczyźnie.

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, PEŁNYCH WIARY NADZIEI I MIŁOŚCI. RADOSNEGO WIOSENNEGO NASTROJU, SERDECZNYCH SPOTKAŃ W GRONIE RODZINNYM I WŚRÓD PRZYJACIÓŁ.

Życzy:

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Hanna Długoszewska -Nadratowska wraz z Pracownikami.

Informacja dla zwiedzających w okresie świątecznym

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie uprzejmie informuje, że w okresie Świąt Wielkanocnych: Budynek ekspozycyjny przy Warszawskiej 61, Zamek Książąt Mazowieckich oraz Oddział Muzeum w Gołotczyźnie czynne będą następująco:

14.04.2017r. (Wielki Piątek)  – w godzinach od 8:00 do 14:00

15.04.2017r. (Wielka Sobota) – NIECZYNNE

16.04.2017r.(Niedziela Wielkanocna)– NIECZYNNE

17.04.2017r. (Poniedziałek Wielkanocny)  – 11:00 do15:00

18.04.2017r.(Wtorek)- w godzinach od 8:00 do 16:00

Wystawa fotograficzna pt:”Kobiety Świata”.

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza  16 marca  2017 roku o godz. 17:00 do Budynku ekspozycyjnego Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, na otwarcie wystawy fotograficznej Pana Edwarda Grzegorza Funke pt:”Kobiety Świata”.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Miło nam poinformować, że Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie również w tym roku przyłączyło się od akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.
Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w dniach od 31 marca – 2 kwietnia 2017r.

Warsztaty związane z plastyką obrzędową okresu wielkanocnego

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i oddział Muzeum w Gołotczyźnie zapraszają  grupy zorganizowane na warsztaty Wielkanocne dla dzieci poświęcone tradycji i zwyczajom wielkanocnym. Zajęcia skierowane są  dla  dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym.

Pierwszy Dzień Wiosny

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oddział w Gołotczyźnie wspólnie z GOK w Sońsku zorganizowało dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Sońsku spotkanie z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY.

Rodzinna Niedziela w Muzeum

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wszystkich zniecierpliwionych i pragnących wiosennego ciepła, zapraszamy do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie na Rodzinną Niedzielę w Muzeum. W programie: przybliżenie tradycji wielkanocnych panujących w polskich domach a także samodzielne wykonanie palemki wielkanocnej, pisanek i  innych dekoracji świątecznych.
Zapraszamy 26.03.2017r. w godzinach od 11.00 do 15.00 do Budynku Ekspozycyjnego przy ul.Warszawskiej 61 w Ciechanowie.