Category Archives: Archiwum

Warsztaty Zimowe w Muzeum-I turnus

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć, które odbywały się podczas pierwszego turnusu warsztatów zimowych w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Nagroda im. dra Franciszka Rajkowskiego za 2018 rok

Dnia 26 stycznia 2018r. w  Budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ul. Warszawskiej 61 odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Franciszka Rajkowskiego  za 2018 rok.

Jak każdego roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej wybrało laureata. Nagroda z brązu w kształcie gałązki wawrzynu wręczona została  na  ręce pani Bożeny Podleńskiej.

Rodzinna Niedziela z Babcią i Dziadkiem w Muzeum

Dnia 20 stycznia odbyła się Rodzinna Niedziela w Muzeum, podczas której wspólnie świętowaliśmy przypadający wkrótce Dzień Babci i Dziadka.
W ramach wydarzenia nasi goście zwiedzili wystawy stałe i czasowe eksponowane w muzeum. Wysłuchali mini koncertu przygotowanego właśnie na tą okoliczność i dowiedzieli się jaka jest historia Święta Babci i Dziadka. Ostatnim punktem spotkania były warsztaty plastyczne.

170 rocznica urodzin Aleksandra Świętochowskiego

18  stycznia 2019 r. przypada 170 rocznica urodzin Aleksandra Świętochowskiego.  Poseł Prawdy spoczywa na cmentarzu w Sońsku, niedaleko swego życiowego dzieła – szkoły rolniczej. W ten dzień  pracownicy Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, zapalili znicze i złożyli na jego grobie wiązankę z pięknych róż, kwiatów które kochał.

tekst: Jarosław Wałaszyk

Zwiedzanie z komisarzem wystawy: 24.01.2019r.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na bezpłatne zwiedzanie z komisarzem wystawy już 24.01.2019r. w godzinach od 8:00 do 16:00.(o pełnych godzinach).

O wystawie „Staropolskie obyczaje. Szlachta doby Rzeczypospolitej”,prezentowanej w Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61, opowie jej kurator – starszy kustosz Jarosław Wałaszyk.

Rodzinna Niedziela z Babcią i Dziadkiem w Muzeum

Zapraszamy do udziału w pierwszej w tym roku Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie odbędzie się 20.01.2019 r. w godzinach od  12.30 do 15:00 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61.

Warsztaty zimowe w muzeum

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie zapraszają dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w warsztatach przygotowanych specjalnie na okres ferii zimowych. 

 Zapraszamy wszystkich ciekawych, twórczych, chętnych do działania i poznawania nowych rzeczy. Proponujemy zajęcia plastyczne, lekcje muzealne podczas których uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne dzieła sztuki  i wcielić się w plastyków, szlachciców, archeologów, muzealników i nie tylko.

Nagroda im. dra Franciszka Rajkowskiego za 2018 rok

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagrody im.dr Franciszka Rajkowskiego za 2018 rok.

Uroczystość odbędzie się 26 stycznia 2019r.o godz.11:00 w Budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, przy ul. Warszawskiej 61.

Jak każdego roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej wybrało laureata. Nagroda z brązu w kształcie gałązki wawrzynu wręczona zostanie Pani  Bożenie Podleńskiej – (dyrektor rejonowego biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie.)

 

 

Informacja

Szanowni Państwo, informujemy, że z przyczyn technicznych  dniu 21.12.2018 r. w godzinach  od 12:00-14:00 będą zamknięte wszystkie placówki Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Za utrudnienia przepraszamy.