Category Archives: Archiwum

Konferencja naukowa poświęcona Ignacemu Mościckiemu 1 grudnia 2017r.

Zapraszamy Państwa na konferencję naukową, która odbędzie się 1 grudnia    ( piątek) 2017r. o godz. 9.00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, ul. Warszawska 61 . Konferencja  zorganizowana jest z okazji obchodów 150 rocznicy urodzin Prezydenta Prof. Ignacego Mościckiego przez dr Bogumiłę Umińską, kierownika działu historii Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Listopadowa Rodzinna Niedziela w Muzeum – fotorelacja

19 listopada 2017r. o godzinie 12.30 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 odbyła się kolejna Rodzinna Niedziela w Muzeum. Tematem przewodnim spotkania był Ignacy Mościcki – naukowiec, wynalazca, prezydent.

Wernisaż wystawy „Wieś z przeszłości” – fotorelacja

W Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie 27 października br. o godzinie 17:00 odbył się wernisaż wystawy  pt: „Wieś z przeszłości”. Piątkowy wieczór zgromadził w  muzeum  wielu gości, których przywitali  Jarosław Wałaszyk – kierownik Oddziału Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie i  kurator wystawy Łukasz Szpejewski.

Promocja książki „Historia Gminy Regimin”

Wójt Gminy Regimin Lech Zduńczyk, Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Hanna Długoszewska-Nadratowska  zapraszają na spotkanie z autorką – Barbarą Bielastą oraz promocję książki „HISTORIA GMINY REGIMIN” 18 listopada 2017 r. (sobota) o godz. 11.00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61.

Bezpłatne zwiedzanie wystawy poświęconej Prezydentowi Ignacemu Mościckiemu 11.11.2017

W związku z obchodami Święta Niepodległości informujemy, że wystawę czasową „Prezydentowi Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. rocznicę Urodzin” prezentowaną w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie w dniu 11 listopada 2017r. można zwiedzać bezpłatnie. Muzeum czynne tego dnia w godzinach 8-16. Serdecznie zapraszamy.

Rodzinna Niedziela w Muzeum 19 listopada 2017

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej Rodzinnej Niedzieli w Muzeum. Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2017r. o godzinie 12.30 w budynku ekspozycyjnym przy ul. warszawskiej 61. Tematem przewodnim będzie: Ignacy Mościcki – naukowiec, wynalazca, prezydent.

Prelekcja dr. Marka Piotra Deszczyńskiego i koncert patriotyczny

Zapraszamy Państwa na prelekcję dr. Marka Piotra Deszczyńskiego ” Naczelnik. W przeddzień 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego” 10 listopada (piątek) 2017r.  o godz. 13.00 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61. W programie spotkania koncert patriotyczny, ” Bo wolność krzyżami się mierzy…” w wykonaniu uczniów uczniów I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie pod kierunkiem historyków Anny i Andrzeja Kamińskich.

Zaduszkowy wieczór z poezją 6 listopada 2017r.

Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich i Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zapraszają na „Zaduszkowy Wieczór z Poezją”, w dniu 6 listopada (poniedziałek) 2017 o godzinie 17:00, budynek ekspozycyjny Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, ul. Warszawska 61