Category Archives: Archiwum wystaw

Wystawa czasowa: Świat toruńskiego piernika.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza na zwiedzanie wystawy czasowej pt: „Świat toruńskiego piernika”, a grupy zorganizowane do udziału w specjalnie przygotowanych warsztatach pieczenia piernika .

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami towarzyszącymi wystawie,”Świat toruńskiego piernika” osoby indywidualne (zainteresowane zajęciami formowania pierników)  zapraszamy 1 i 3 maja, a także w soboty i niedziele w godzinach 11:00 i 13:00.

Kurator wystawy: Elżbieta Długołęcka

Wystawę można zwiedzać do 1 lipca w Budynku Ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61

Wystawa akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie serdecznie zaprasza  na wystawę akordeonów z kolekcji p.Pawła Nowaka.

Wystawę można zobaczyć  w Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie, do końca czerwca br.

Wystawa „Straż Graniczna na Mazowszu – historia i współczesność” zawędrowała do Lidzbarka

W dniu 9 września br. w siedzibie MGOK w Lidzbarku odbył się wernisaż wystawy opracowanej przez dr Antoniego Krzysztofa Sobczaka – Z-cę Dyrektora Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Wystawa fotograficzna „Projekt Act”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają  na nowo otwartą wystawę czasową pt: „Projekt Act” autorstwa Małgorzaty Krystyny Dołowskiej i Grzegorza Strojnego.

„Tradycyjne hafty, parasolki i wachlarze chińskie”

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej zapraszają do zwiedzania wystawy pt. „Tradycyjne hafty, parasolki i wachlarze Chińskie”  Budynek ekspozycyjny Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61 . Wystawa prezentowana do 9 września 2014 roku

„Wierni Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy” – wystawa czasowa

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz  Stanisław Jan Rostworowski zapraszają na wystawę „Wierni Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy”.

Rostworowscy – rodzina szlachecka wywodząca się z dóbr Rostworowo pod Poznaniem i pieczętująca się herbem Nałęcz. Genealogia rodu obejmuje przeszło 650 lat. Poszczególne pokolenia wniosły duży wkład w budowanie majestatu Rzeczypospolitej i przyczyniły się służbą zakonną do umocnienia wiary chrześcijańskiej.

Chwała Zwyciężonym. W 150 rocznicę Powstania Styczniowego

A. Grottger, „Pożegnanie”, fragment dyptyku „Rok 1863”, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej serdecznie zaprasza na wystawę „Chwała zwyciężonym. W 150 Rocznicę Powstania Styczniowego” w budynku ekspozycyjnym  przy ul. Warszawskiej  61.

„Pejzaż wsi i życie codzienne jej mieszkańców …”

W dniach od 30.08.2012 r. do 05.01.2013 r. czynna była wystawa czasowa, pt.   „Pejzaż wsi i życie codzienne jej mieszkańców w malarstwie polskim przełomu XIX i XX wieku”  w budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie

LEKCJE MUZEALNE :
1. 
Nowy bohater epoki pozytywizmu wyłaniający się w sztuce znanych malarzy polskich przełomu XIX  i XX  wieku.
2.  Świat bez upiększeń  – codzienne życie w malarstwie pozytywistów polskich.
3. Cechy malarstwa pozytywistycznego w obrazach malarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
4. Historia jednego obrazu:  „Za chlebem” Wojciech Piechowski;  „Rugi pruskie” Wojciech Kossak
5. Pejzaż wsi i życie codzienne jej mieszkańców w malarstwie polskim przełomu XIX i XX w.

Zwierciadło Saskie i prawo magdeburskie – podstawy dla Europy

 

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Zwierciadło Saskie i prawo magdeburskie –  podstawy dla Europy „dnia 29 czerwca 2012 roku o godzinie 11.00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ul. Warszawskiej 61.