Category Archives: Archiwum wystaw

Na światło dzienne-wystawa czasowa

W ramach uczczenia Jubileuszu 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie powstała wystawa czasowa pt. „Na światło dzienne”-najciekawsze zabytki ostatniego 20-lecia Muzeum.

Wystawa czasowa – Z niewoli do niepodległości

Serdecznie zapraszamy Państwa do zwiedzania wystawy czasowej pt: Z niewoli do niepodległości.

Wystawa „Z niewoli do niepodległości” ma na celu upamiętnić Radę Regencyjną – (organ, którego setna rocznica objęcia urzędu przypadła w 2017r.) i jednego z jej członków, kardynała Aleksandra Kakowskiego, który dzięki swej postawie i zaangażowaniu stał się jednym z architektów niepodległości. Tytuł wystawy nawiązuje do wspomnień kardynała spisanych w formie pamiętników.

Wystawa czynna do 19.09.2018r.

Wystawa czasowa: Świat toruńskiego piernika.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza na zwiedzanie wystawy czasowej pt: „Świat toruńskiego piernika”, a grupy zorganizowane do udziału w specjalnie przygotowanych warsztatach pieczenia piernika .

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami towarzyszącymi wystawie,”Świat toruńskiego piernika” osoby indywidualne (zainteresowane zajęciami formowania pierników)  zapraszamy 1 i 3 maja, a także w soboty i niedziele w godzinach 11:00 i 13:00.

Kurator wystawy: Elżbieta Długołęcka

Wystawę można zwiedzać do 1 lipca w Budynku Ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61

Wystawa czasowa: Igłą malowane

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza  do zwiedzania wystawy czasowej prac Pani Małgorzaty Ruszczyńskiej znajdujących się w  Dworku  Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie.Wystawa „Igłą malowane”prezentuje ponad 30 prac wykonanych haftem krzyżykowym i eksponowana będzie do końca sierpnia 2018r. Zapraszamy!

Kurator wystawy: Jolanta Ostaszewska

Wystawa akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie serdecznie zaprasza  na wystawę akordeonów z kolekcji p.Pawła Nowaka.

Wystawę można zobaczyć  w Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie, do końca czerwca br.

Wystawa „Straż Graniczna na Mazowszu – historia i współczesność” zawędrowała do Lidzbarka

W dniu 9 września br. w siedzibie MGOK w Lidzbarku odbył się wernisaż wystawy opracowanej przez dr Antoniego Krzysztofa Sobczaka – Z-cę Dyrektora Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Wystawa fotograficzna „Projekt Act”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają  na nowo otwartą wystawę czasową pt: „Projekt Act” autorstwa Małgorzaty Krystyny Dołowskiej i Grzegorza Strojnego.

„Tradycyjne hafty, parasolki i wachlarze chińskie”

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej zapraszają do zwiedzania wystawy pt. „Tradycyjne hafty, parasolki i wachlarze Chińskie”  Budynek ekspozycyjny Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61 . Wystawa prezentowana do 9 września 2014 roku

„Wierni Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy” – wystawa czasowa

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz  Stanisław Jan Rostworowski zapraszają na wystawę „Wierni Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy”.

Rostworowscy – rodzina szlachecka wywodząca się z dóbr Rostworowo pod Poznaniem i pieczętująca się herbem Nałęcz. Genealogia rodu obejmuje przeszło 650 lat. Poszczególne pokolenia wniosły duży wkład w budowanie majestatu Rzeczypospolitej i przyczyniły się służbą zakonną do umocnienia wiary chrześcijańskiej.