Category Archives: Aktualnośći

Jacek Bonecki był gościem Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego

14 grudnia 2017r. o godz. 18.30 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 odbyło się  spotkanie z Panem Jackiem Boneckim – fotografem i popularyzatorem fotografii, operatorem filmowym, producentem telewizyjnym oraz dziennikarzem. Spotkanie zorganizował Pan Zdzisław Smardzewski Prezes Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego.

Informacja dotycząca pracy w dni świąteczne w grudniu i styczniu

Uprzejmie informujemy o pracy ekspozycji muzealnych w miesiącu grudniu 2017r. i styczniu 2018r.

25 i 27  grudnia 2017r.  wszystkie ekspozycje muzealne będą nieczynne

28, 29, 30 grudnia 2017r. wszystkie ekspozycje muzealne będą czynne w godz. 8 -16

1 i 6 stycznia 2018r. wszystkie ekspozycje muzealne będą nieczynne

Spotkanie z fotografem Jackiem Boneckim

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Ciechanowski Klub Fotograficzny serdecznie zapraszają 14 grudnia 2017r. o godz. 18.30 do budynku ekspozycyjnego przy ul. Warszawskiej 61  na spotkanie z Panem Jackiem Boneckim – fotografem i popularyzatorem fotografii, operatorem filmowym, producentem telewizyjnym oraz dziennikarzem.  Wstęp wolny.

Ankieta z z propozycjami e-usług

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę ws. przystąpienia Województwa Mazowieckiego do projektu pt. „Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu”.

Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w imieniu Województwa Mazowieckiego wspólnie z instytucjami kultury planuje ubiegać się o dofinansowanie wyżej wymienionego projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (Działanie 2.1 – E-usługi, Podziałanie 2.1.1 – E-usługi dla Mazowsza, typ projektów – Regionalna Platforma Informacyjna (E-kultura)).

Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej „Prezydentowi Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. rocznicę urodzin”

Zapraszamy Państwa do zwiedzania wystawy czasowej ” Prezydentowi Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. rocznicę urodzin”, a grupy zorganizowane do udziału w lekcji muzealnej.

  • Temat lekcji muzealnej: Ignacy Mościcki – naukowiec, wynalazca, prezydent (dla uczniów szkół podstawowych i średnich)

Wystawę można zwiedzać do końca marca 2018r.

Wystawa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Rodzinna Niedziela w Muzeum 17 grudnia 2017r.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 17 grudnia 2017r. o godz. 12.30 na świąteczną Rodzinną Niedzielę w Muzeum. Grudniowe spotkanie poświęcone będzie tradycji świąt Bożego Narodzenia a odbędzie się w scenerii wystawy „ Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur”. W programie przewidziano zwiedzanie wystawy czasowej, lekcję muzealną dotyczącą historii szopek, warsztaty ozdób choinkowych według staropolskiej tradycji – bombek i łańcuchów oraz udział w przygotowaniu tradycyjnego stołu Wigilijnego.

Warsztaty bożonarodzeniowe – zapisy

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza grupy zorganizowane do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie i Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie. Warsztaty potrwają do 20 grudnia, a przeznaczone są dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich.
Koszt udziału w warsztatach 5zł od osoby.

Trwa projekt edukacyjny Przyjaciele starożytności

Na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie trwa projekt edukacyjny „Przyjaciele starożytności”. Projekt skierowany do dzieci w wieku 6-10 lat obejmuje 11 tematycznych spotkań. Grupa spotyka się co dwa tygodnie w murach ciechanowskiej warowni, by jak najdokładniej poznać naszą przeszłość. Najmłodsi odbywają wycieczkę w czasie, uczestnicząc w warsztatach, lekcjach muzealnych oraz prezentacjach multimedialnych m.in. z archeologii, astronomii i historii. Zajęcia dostosowane są do wieku i możliwości dzieci.