Category Archives: Aktualnośći

Świąteczna Rodzinna Niedziela w Muzeum

Choć do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka tygodni, już dziś warto pomyśleć o bożonarodzeniowych świątecznych ozdobach i upominkach. Z tej okazji Muzeum Szlachty Mazowieckiej zaprasza 15 grudnia 2019r. o godz. 12.30 na świąteczną Rodzinną Niedzielę w Muzeum.

Promocja tomiku poezji 

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie  zaprasza 14.12.2019r. o godzinie 16.00 do Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie na promocję tomiku poezji  p.Zdzisława Zembrzyckiego pt.: „Wplecione w końską grzywę””.

Warsztaty Kaligrafii

W  Dworku Aleksandry Bąkowskiej  w Gołotczyźnie eksponowana  jest wystawa pt: „W starej szkole”. Na bazie zgromadzonych tam eksponatów prowadzone są warsztaty kaligrafii. Uczestnicy korzystając z kałamarzy i piór (stalówka i obsadka), uczą się pisać atramentem pod opieką p. Barbary Olszak (pomysłodawcy i kustosza ekspozycji). Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i trwają  do końca stycznia 2020r.

Zapraszamy.

 

foto:Łukasz Szpejewski

Warsztaty bożonarodzeniowe-ruszyły zapisy

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza grupy zorganizowane (przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich) do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych w Budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie i Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie.

Rodzinna Niedziela pt:Wynalazki Niepodległej. Konstruktorzy i Wizjonerzy -fotorelacja

Dnia 24.11.2019 r. w Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61, odbyła się Rodzinna Niedziela. Listopadowe spotkanie pt: „Wynalazki Niepodległej. Konstruktorzy i Wizjonerzy” prowadził p. Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Tym razem były to warsztaty wyobraźni historycznej przybliżające postawy patriotyzmu polskich wynalazców okresu dwudziestolecia międzywojennego.

DZIEŃ EUROPEJSKI W GOŁOTCZYŹNIE

Dnia 24.11.2019r. odbył się Dzień Europejski w Gołotczyźnie zorganizowany przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz MY OBYWATELE UNII EUROPEJSKIEJ– Fundację im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.

Omnibus regionalny-zakończenie projektu

Dnia 22.11.2019r. podsumowaliśmy projekt edukacyjny OMNIBUS REGIONALNY- GRA EDUKACYJNA -zadanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z obszaru EDUKACJA KULTURALNA 2019, którego koordynatorką i pomysłodawczynią jest Agnieszka Magalska – Banach.

Ścieżka edukacyjna w ramach Programu Kultura Dostępna

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie informuje, że dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i  środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”,  w ramach  Programu Kultura Dostępna  przystąpiło do realizacji zadania pn.:Ścieżka edukacyjna skierowana do wszystkich grup wiekowych z uwzględnieniem osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Partnerami zadania są:

  1. Polska Fundacja Pomocy Dzieciom Niesłyszącym „ECHO”
  2. Polski Związek Niewidomych- Koło Terenowe Ciechanów
  3. Zespół Placówek w Gołotczyźnie

OMNIBUS REGIONALNY- gra edukacyjna

Dnia  16.09.2019r. „rusza” nowy projekt edukacyjny OMNIBUS REGIONALNY- GRA EDUKACYJNA -zadanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z obszaru EDUKACJA KULTURALNA 2019. Jego koordynatorką i pomysłodawczynią jest Agnieszka Magalska – Banach.