Akademia Niepodległości

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie od 22.02.2018r. cyklicznie  odbywają  się spotkania, podczas których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów –  drogę Więcej »

Co słychać w eterze?- Rodzinna Niedziela w Muzeum

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, którą tym razem poprowadzą pracownicy Radia KRDP. Spotkanie odbędzie się 23.06.2019r. w godzinach 12:30-15:00 w Budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61. Temat przewodni:” Więcej »

Warsztaty letnie w Muzeum – ruszyły zapisy!

W nadchodzące wakacje  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie organizuje warsztaty letnie. Zajęcia połączone z warsztatami, zagadkami, a przede wszystkim dobrą zabawą odbywać się będą w Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61. Każdy punkt programu Więcej »

Owoce nocy i dni….wystawa czasowa

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza 18.06.2019 r. o godzinie 18:00 do Budynku ekspozycyjnego  Muzeum przy ul. Warszawskiej 61. na otwarcie wystawy czasowej  p.Marka Zalewskiego zatytułowanej  „OWOCE NOCY I DNI….”. Więcej »

Spotkanie z Panem Ryszardem Sobotko autorem książki pt:„Zachwyt i smutek”

Dnia 06.06.2019r. odbyło się spotkanie z Panem Ryszardem Sobotko autorem książki pt:„Zachwyt i smutek”. Więcej »

Akademia Niepodległości

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie od 22.02.2018r. cyklicznie  odbywają  się spotkania, podczas których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów –  drogę do Niepodległości, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej,  po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Spotkania zorganizowane są przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Co słychać w eterze?- Rodzinna Niedziela w Muzeum

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, którą tym razem poprowadzą pracownicy Radia KRDP. Spotkanie odbędzie się 23.06.2019r. w godzinach 12:30-15:00 w Budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61. Temat przewodni:” Co słychać w eterze?”.

Warsztaty letnie w Muzeum – ruszyły zapisy!

W nadchodzące wakacje  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie organizuje warsztaty letnie.

Zajęcia połączone z warsztatami, zagadkami, a przede wszystkim dobrą zabawą odbywać się będą w Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61. Każdy punkt programu to przygoda o innej tematyce.

-Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

-Zajęcia 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 10.00-14.00

 

Owoce nocy i dni….wystawa czasowa

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza 18.06.2019 r. o godzinie 18:00 do Budynku ekspozycyjnego  Muzeum przy ul. Warszawskiej 61. na otwarcie wystawy czasowej  p.Marka Zalewskiego zatytułowanej  „OWOCE NOCY I DNI….”.

Spotkanie z Panem Ryszardem Sobotko autorem książki pt:„Zachwyt i smutek”

Dnia 06.06.2019r. odbyło się spotkanie z Panem Ryszardem Sobotko autorem książki pt:„Zachwyt i smutek”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Niepodległa. Bohaterowie i miejsca pamięci”

W dniu 31 maja 2019 r. w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu historycznego dla młodzieży szkolnej „Niepodległa. Bohaterowie i miejsca pamięci”. Przybyli niemal wszyscy laureaci wraz z nauczycielami, niejednokrotnie też rodzicami, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

XVI Mazowieckie Majowe Muzykowanie.

26 maja (niedziela) 2019 r.  we wsi Watkowo odbyły się  zorganizowane przez Wójta  Gminy Gołymin–Ośrodek, Dyrektora  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Watkowie „XVI Mazowieckie Majowe Muzykowanie”.

Zapraszamy na fotorelacje z wydarzenia.

Ścieżka edukacyjna w ramach Programu Kultura Dostępna

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie informuje, że dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i  środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”,  w ramach  Programu Kultura Dostępna  przystąpiło do realizacji zadania pn.:Ścieżka edukacyjna skierowana do wszystkich grup wiekowych z uwzględnieniem osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników i pasjonatów książki.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w  rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników i pasjonatów książki.

START: Ciechanów, ul. Warszawska 34
META: Gołotczyzna
DATA: 29.06.2019 godzina 10:00