OMNIBUS REGIONALNY- gra edukacyjna

Dnia  16.09.2019r. rusza nowy projekt edukacyjny OMNIBUS REGIONALNY- GRA EDUKACYJNA -zadanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z obszaru EDUKACJA KULTURALNA 2019. Jego koordynatorką i pomysłodawczynią jest Agnieszka Magalska – Więcej »

Zapraszamy na wernisaż wystawy: Polska prasa z lat okupacji ze zbiorów Janusza Czopika

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie zapraszają  19. września 2019 r. o godzinie 17:00 do Budynku ekspozycyjnego przy ul.Warszawskiej 61 na otwarcie wystawy pt: Polska prasa Więcej »

„Niesłusznie potępiony. Marsz.Edward Śmigły-Rydz, naczelny wódz w kampanii polskiej 1939 roku”-prelekcja

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 18 września 2019r. o godz. 12:00 na prelekcję dr.Marka Deszczyńskiego „Niesłusznie potępiony. Marsz.Edward Śmigły-Rydz, naczelny wódz w kampanii polskiej 1939 roku”. Spotkanie odbędzie się w Budynku Więcej »

Zapraszamy na finisaż i spotkanie z autorem wystawy: „OWOCE NOCY I DNI…”

Zapraszamy Państwa na finisaż  i spotkanie z autorem wystawy czasowej pt:„OWOCE NOCY I DNI….” . Finisaż odbędzie się 15.09.2019r. (niedziela) o godzinie 13:00  w Budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61.   Więcej »

XV Spotkania z historią

„Z Księciem  Januszem na średniowiecznym trakcie”- pod takim hasłem przewodnim odbyła się XV edycja „Spotkań z historią” organizowanych co roku  na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Więcej »

OMNIBUS REGIONALNY- gra edukacyjna

Dnia  16.09.2019r. rusza nowy projekt edukacyjny OMNIBUS REGIONALNY- GRA EDUKACYJNA -zadanie realizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z obszaru EDUKACJA KULTURALNA 2019. Jego koordynatorką i pomysłodawczynią jest Agnieszka Magalska – Banach.

Zapraszamy na wernisaż wystawy: Polska prasa z lat okupacji ze zbiorów Janusza Czopika

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie zapraszają  19. września 2019 r. o godzinie 17:00 do Budynku ekspozycyjnego przy ul.Warszawskiej 61 na otwarcie wystawy pt: Polska prasa z lat okupacji ze zbiorów Janusza Czopika.

„Niesłusznie potępiony. Marsz.Edward Śmigły-Rydz, naczelny wódz w kampanii polskiej 1939 roku”-prelekcja

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 18 września 2019r. o godz. 12:00 na prelekcję dr.Marka Deszczyńskiego „Niesłusznie potępiony. Marsz.Edward Śmigły-Rydz, naczelny wódz w kampanii polskiej 1939 roku”.

Spotkanie odbędzie się w Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61.

Zapraszamy na finisaż i spotkanie z autorem wystawy: „OWOCE NOCY I DNI…”

Zapraszamy Państwa na finisaż  i spotkanie z autorem wystawy czasowej pt:„OWOCE NOCY I DNI….” . Finisaż odbędzie się 15.09.2019r. (niedziela) o godzinie 13:00  w Budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61.

 

XV Spotkania z historią

„Z Księciem  Januszem na średniowiecznym trakcie”- pod takim hasłem przewodnim odbyła się XV edycja „Spotkań z historią” organizowanych co roku  na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie.

XI Zajazd Szlachecki 28.09.2019r.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do Kompleksu parkowo-dworkowego z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na widowisko historyczno- plenerowe pn. Zajazd Szlachecki. Impreza odbędzie się 28 września 2019r. w godz. 13.00 – 18.30.

Akcja Narodowego Czytania w Gołotczyźnie

Jak co roku  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie dołączyło do  Akcji Narodowego Czytania. Ogólnopolska akcja” po raz pierwszy odbyła się w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Zgromadziła mieszkańców gminy Sońsk, którzy ciekawie zaprezentowali polskie nowele:  „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Orka” Władysława Reymonta oraz „Sachem” Henryka Sienkiewicza.  Dodatkową atrakcją był koncert wokalny w wykonaniu seniorów. Warto wspomnieć , że po emocjach czytania na wszystkich czekał słodki poczęstunek, a rozmowy o polskich nowelach trwały jeszcze długo.

Współorganizatorami „Narodowego Czytania” byli Wójt Gminy Sońsk, Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie oraz Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

 

„60+Kultura”-weekend dla SENIORÓW

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza na kolejną edycję weekendu Seniora z Kulturą. Akcja przypada w pierwszy weekend jesieni (27 i 29  września 2019r). Wstęp bezpłatny

KONKURS – „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” – edycja 2019

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz dziewiąty ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Celami Konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy oraz zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej. Zachęcamy do udziału.

więcej na: www.dialog.mazovia.pl/wolontariat