„Wiktor Gomulicki. Chłopiec w niebieskim mundurku”

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
zaprasza do zwiedzania wystawy przygotowanej przez
Muzeum Regionalne w Pułtusku
pt. „Wiktor Gomulicki. Chłopiec w niebieskim mundurku”
Budynek ekspozycyjny Muzeum, ul. Warszawska 61

15.06.2010r. o godz. 13.00 w budynku ekspozycyjnym przy
ul. Warszawskiej 61 odbyło się otwarcie wystawy poświęconej życiu i twórczości Wiktora Gomulickiego. Na otwarciu była obecna Pani Anna Henrykowska – dyrektor Muzeum Regionalnego w Pułtusku, która osobiście oprowadziła gości po wystawie. Było to ciekawe przeżycie, ponieważ nawiązywała do wspomnień Gomulickiego spisanych w książce p.t. „ Historia niebieskiego Mundurka”. Wystawa składa się z plansz przedstawiających Pułtusk a raczej jego zabytki z XIX wieku, czyli za czasów Wiktora Gomulickiego. W zaaranżowanej klasie szkoły rosyjskiej możemy zobaczyć ławki, na których umieszczono kałamarze i gęsie pióra, tablicę i mundurek – niebieski typowy dla uczniów tego okresu. Warto więc odwiedzić nasze muzeum i zapoznać się z twórczością tego mazowieckiego poety, powieściopisarza, eseisty, badacza historii Warszawy, kolekcjonera i jednego z najważniejszych twórców polskiego pozytywizmu. Ponadto uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych proponujemy lekcję muzealną związaną z życiem i twórczością Wiktora Gomulickiego, historią Niebieskiego Mundurka połączoną z warsztatami pisania gęsim piórem w języku rosyjskim.

Wszystkich serdecznie zapraszamy !

Lekcje muzealne – tel. 23 672 55 87